Rezervácia apartmánu

 

* povinný údaj
 

Začiatok pobytu
Koniec pobytu

Mapa


AKO SA K NAM DOSTANETE: 

Ideálny dojazd z diaľnice D1 (exit Vysoké Tatry) zo smeru Prešov alebo Žilina na Starý Smokovec po ceste 534. Príjazd je z centrálneho parkoviska zo zadnej strany vedľa penziónu Tatra.

 

49°08'24.3"N 20°13'26.8"E

Okolie

Vitajte na mieste, kde prežijete nejedno dobrodružstvo a príjemne strávite čas.

Dovolenka vo Vysokých Tatrách patrí medzi tie najkrajšie pôžitky, ktoré si dokážete na Slovensku vychutnať.


Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, niektoré náročné aj menej naročné tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá. 


STARÝ SMOKOVEC

Stredisko Starý Smokovec je ideálne hlavne pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Denná a nočná sánkovačka z Hrebienka patrí k najlepším zimným zážitkom v Tatrách.

Lyžiarske stredisko je sústredené do dvoch lokalít: Jakubkova lúka a Hrebienok.


Jakubkova lúka
s ľahkou zjazdovou traťou je stredisko optimálne pre lyžiarov začiatočníkov. V
Hrebienok,
najobľúbenejšie miesto zimných turistických vychádzok k Vodopádom studeného potoka či na vysokohorské chaty, sa stal známym už i vďaka podujatiu Tatry Ice Master – ľadové sochy a túto zimu tu nájdete opäť i ľadovú baziliku – Tatranský dóm. Na Hrebienok premáva zo Starého Smokovca pozemná lanovka.

Populárnou atrakciou je sánkovačka po 2500 metrov dlhej trati z Hrebienka do Starého Smokovca.
Dĺžka bežeckých tratí v stredisku je 17 km.

 

TURISTIKA

Vysoké Tatry ponúkajú veľký výber vysokohorských túr od najľahších po náročnejšie. Nástup na túru je možný priamo od apartmánov smerom k hotelu Grand a ďalej popri pozemnej lanovke na Hrebienok.

Online turistická mapa s možnosťou plánovania trás

Vychádzky a menej náročné túry (po kliknutí na názov trasy sa Vám otvorí mapka):

turisticka_mapa

Pre náročnejších odporúčame trasy:


Vysoké Tatry s deťmi

Tatranská divočina pre deti

  • Pre kočíkové túry odporúčame lesné asfaltové cesty (Popradské pleso, Sliezsky dom, Hrebienok) – bližší popis tu.
  • So staršími deťmi (3 – 6 rokov) môžete skúsiť napr. Zamkovského chatu, Studenovodské vodopády – bližší popis tu.
  • Ako motiváciu pre deti vyskúšajte Tatranskú divočinu

Sezónna uzávera (od 1.11. do 15.6.) niektorých turistických chodníkov

Z dôvodu ochrany tatranskej prírody a aj bezpečnosti turistov sa každoročne v čase od 1.11. do 15.6. uzatvárajú niektoré chodníky (ich časti). Jedná sa najmä o vyššie položené, vysokohorské prechody medzi dolinami (sedlá) a štíty.

Návštevníci sa však nemusia obávať o nedostatok miestav tomto čase pre turistiku. Celoročne sú otvorené takmer všetky vysokohorské chaty (okrem Chaty pod Rysmi) a chodníky k nim. Odporúčame túry z Hrebienka na Zbojnícku chatu alebo na Zamkovského a Téryho chatu, či prechádzku okolo Studenovodských vodopádov. Takisto je možné prejsť niektoré úseky tatranskej magistrály (obľúbený je zimný prechod zo Skalnatého plesa na Hrebienok, prípadne až na Sliezsky dom, počas ktorého si vychutnáte výhľady do Popradskej kotliny a na Nízke Tatry). Výstup na Slavkovský štít je uzatvorený len počas trvania snehovej pokrývky, takže v máji sa tam už väčšinou bez problémov môže ísť.