Apartmány Snow

Lokalita

Apartmány SNOW sa nachádzajú v úplnom centre turistického strediska Starý Smokovec, v blízkosti Tatranskej električky a autobusovej stanice. 

Vo vzdialenosti 250 m je aj koľajová lanová dráha, ktorá vedie na známe lyžiarske a turistické stredisko Hrebienok.

Apartmány Snow

Apartmány Snow

.

STUDENOU DOLINOU

STUDENOU DOLINOU

celková dĺžka túry: 6-8 hodín

náročnosť: ťažká trasa

Jedna z najkrajších vysokohorských túr vo Vysokých Tatrách. Pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok sa dostaneme k východiskovému bodu trasy, odkiaľ pokračujeme po červenej značke smerom k Zamkovského chate (60 -70 min.) Od Zamkovského chaty stúpame do záveru Malej studenej doliny až k Téryho chate (90-120 min.). Nasleduje najnáročnejšia časť túry, výstup do Priečného sedla (45 min) vo výške 2352 metrov, po prekonaní ktorého už trasa len klesá.

Úsek Priečne sedlo – Zbojnícka chata (90 min) sa nachádza už vo Veľkej Studenej doline, ktorou sa za ďalších asi 120 min. dostaneme späť na Hrebienok.

ZAMKOVSKÉHO CHATA (1475 m)

ZAMKOVSKÉHO CHATA (1475 m)

celková dĺžka túry k chate: 1 hodina

náročnosť: stredná trasa

Na začiatku Malej Studenej doliny, na hranici lesného pásma a kosodreviny známy tatranský horolezec Štefan Zamkovský postavil v roku 1943 súkromnú chatu, ktorá po znárodnení niesla meno slovenského dôstojníka Jána Nálepku. Po zmenách v roku 1989 sa chata vrátila po reštitúcií k názvu Zamkovského, rodina Štefana Zamkovského ju prenajíma jednotlivým nájomcom.

Je to najnižšie položená vysokohorská chata vzdialená asi hodinu pešej túry z Hrebienka po červenej značke smer Skalnaté Pleso. Chodník na chatu je nenáročný, celoročne otvorený, preto je táto túra vyhľadávaná najmä rodinami s deťmi. Po ceste Vás očarí Obrovský vodopád a krásne výhľady do tatranskej kotliny, a ani nezbadáte a ste na chate.

 

BILÍKOVÁ CHATA (1255 m)

BILÍKOVÁ CHATA (1255 m)

celková dĺžka túry k chate: 1 hodina

náročnosť: ľahká

Na mieste, kde stojí dnes Bilíkova chata, stál už v roku 1875 malý objekt, tzv. Ruženina chata, neskôr k nej pribudol väčší turistický hotel. Komplex bol pomenovaný Studenovodské kúpele. Až v roku 1934 tu bola postavená nová, dnešná Bilíkova chata. Je pomenovaná po príslušníkovi pohraničnej stráže kpt. Pavla Bilíka.

Jedna z najobľúbenejších chát rodinného charakteru v stredisku Hrebienok, v nadmorskej výške 1255 m. n.m. Od Starého Smokovca je vzdialená približne 2,5 km. Chata vo vysokohorskom prostredí je ideálna na pobyt s cieľom turistiky, pretože od nej vedú turistické trasy do širokého okolia Vysokých Tatier

TÉRYHO CHATA (2015 m)

TÉRYHO CHATA (2015 m)

celková dĺžka túry k chate: 2,5 hodiny

náročnosť: stredne ťažká

Ako sám názov hovorí, že o vybudovaní chaty sa najviac zaslúžil banskoštiavnický doktor Edmund Téry, ktorá bola vybudovaná v auguste 1899. Téryho chata na brehu Piatich Spišských plies sa stala najvyššie položenou chatou v Tatrách (neskôr ju prekonala Chata pod Rysmi), je však najvyššie položenou chatou s celoročnou prevádzkou. V 30. rokoch 20. storočia tu bola zavedená celoročná prevádzka a vybudované ústredné kúrenie. Najväčšou rekonštrukciou chata prešla v rokoch 1979-1982, kde bol nainštalovaný vodovod, sprchy a elektrický agregát.

 Najľahšie sa k nej dostanete zo Starého Smokovca cez Hrebienok, Obrovský vodopád a Zamkovského chatu.

Kontakt

Apartmány Snow

062 01 Starý Smokovec 22, Vysoké Tatry 

0903 280 445

GPS: 49°08'23.9"N 20°13'24.8"E

rezervacie@apartmanysnow.sk 

Pri ceste autom z Popradu je potrebné odbočiť z hlavnej cesty na centrálne parkovisko (druhá odbočka od koľajníc - nad autobusovou stanicou) a prejsť na koniec parkoviska. Úzkou cestičkou sa dostanete priamo k apartmánovému domu. 

 

Prevádzkovateľ: MERK REALITY , Gorkého 8-12, 811 09 Bratislava, IČO: 35 787 198

Kontaktný formulár

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Kontakt
Kontakt